Who We Are?

Updated: Sep 8

We've created our brand for the purpose of producing cinema equipment that is capable to be integrated into professional cinematography. Our products are designed to be used with professional and heavy cinema equipment. With this approach, you can use these either in your professional shootings or in desired creativity by feeling the comfort of power.


Our products are created by an enthusiastic and passionate team working together from the first idea to the final result. Our team played an active role at every stage of the process and reflected the holistic approach they have acquired to their area of expertise.

Biz Kimiz?

Girişimimizi, profesyonel sinema çekimlerine entegre olabilecek yeterlilikte, sinema ekipmanları üretmek amacıyla oluşturduk. Ürünlerimiz, profesyonel ve ağır sinema ekipmanlarıyla bir arada kullanılmak üzere tasarlandı. Bu yaklaşımla beraber ürünlerimizi ister profesyonel çekimlerinizde, ister dilediğiniz yaratıcılıkta, gücün rahatlığını hissederek kullanabilirsiniz.


Ekipmanlarımız, ilk fikirden nihai sonuca kadar beraber çalışan hevesli ve tutkulu bir ekip tarafından ortaya konuldu. Ekibimiz, süreç boyunca her aşamada aktif rol oynadı ve bütüncül bir yaklaşım kazanarak uzmanlık alanlarına yansıttı.51 views

JOIN COMMUNITY

Policies

In order to get latest feedback about our products, blog posts, updates and upcoming features join our community.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey YouTube Icon

© 2018 - 2020 By MacroRec Cinema Technologies

0
Macrorec_logo_white_transparent_72_dpi.p