top of page

We converted our ideas to function, from function to design

Updated: Sep 16, 2020

We have designed meticulously the mechanical infrastructure of our products. They produced to be used with heavy cinema equipment. We made them durable and strong. Supported by innovation and technology, products were prepared for a flawless experience.


In the design process that proceeds in parallel with the mechanical infrastructure, we primarily focused on the function. While aiming for a smooth and comfortable use by considering all usage scenarios, our products reflected their strength with their dynamic and durable design.


Fikirlerimizi işleve, işlevi tasarıma dönüştürdük

Ağır sinema ekipmanlarıyla beraber kullanılmak üzere ürettiğimiz ürünlerimizin mekanik altyapısını titizlikle tasarlayarak, onu dayanıklı ve güçlü kıldık. İnovatif ve teknolojik altyapıyla desteklenen ürünler, kusursuz bir deneyim için hazırlandı.


Mekanik altyapı çalışmalarıyla paralel ilerleyen tasarım sürecinde, öncelikli olarak işleve odaklandık. Her türlü kullanım senaryosunu göz önünde bulundurup sorunsuz ve rahat kullanımı hedeflerken, ürünlerimiz dinamik ve mukavim tasarımıyla gücünü yansıttı.

29 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page